Książki polskich autorek, które warto przeczytać tego lata

Na polskim rynku wydawniczym debiutuje coraz więcej kobiet. Te, które mają już ugruntowaną pozycję z każdą wydaną książką przyciągają nowych czytelników. Chcesz poznać ciekawe powieści napisane przez polskie autorki? Sprawdź cztery tytuły, które wybraliśmy specjalnie dla Ciebie! Może którąś z tych książek zabierzesz na tegoroczne wakacje?

„Samotnia” Anna Kańtoch

Kolejny kryminał w dorobku autorki, która w początkach swojej kariery dała się poznać przede wszystkim czytelnikom fantastyki i science fiction. Głównym bohaterem jest pisarz, który po poważnym wypadku dochodzi do zdrowia w położonej na odludziu posiadłości. Wokół niego zaczyna dziać się coraz więcej dziwnych rzeczy. „Samotnia” to wciągająca powieść, która równoważy wielopoziomową intrygę z satysfakcjonującym zakończeniem.

“All Of Your Flaws Przypomnij mi naszą przeszłość” Marta Łabęcka

All Of Your Flaws” to druga część trylogii. Książkę można jednak z powodzeniem czytać w oderwaniu od pierwszego tomu. Chociaż obcobrzmiący tytuł może sugerować co innego, to za powieścią stoi polska filolożka, Marta Łabęcka. Główna bohaterka, Josephine, po kilku latach studiów wraca do rodzinnego miasteczka. Tam musi skonfrontować swoje dotychczasowe życie z dawnymi uczuciami i relacjami.

„Dziewczyna z dzielnicy cudów” Aneta Jadowska

Ta fascynującą książka przenosi czytelnika do alternatywnego miasta, które, w wyniku magicznych perturbacji utknęło w latach 30. XX wieku. Na tym tle obserwujemy przygody głównej bohaterki, Nikity. Aneta Jadowska zachwyca nas rozbudowanymi opisami miejsc, ludzi i przyrody. Akcja powieści cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie, a autorka umiejętnie dozuje emocje, kierując czytelnika do naprawdę satysfakcjonującego finału.

„Perfumeria na rozstaju dróg” Magdalena Witkiewicz

Piękna opowieść pełna ciepła, wzruszeń i bohaterów z krwi i kości. Magdalena Witkiewicz zabiera nas w podróż razem z Laurą, dziewczyną, której w jednym momencie wali się niemal całe życie. Nie wiedząc, gdzie powinna rozpocząć je na nowo, bohaterka wyrusza w podróż. W Paryżu poznaje swój wyjątkowy dar – umiejętność dobierania perfum do każdej okazji. Ta doskonale napisana i piękna opowieść to propozycja na każdą porę roku. Nie tylko dla kobiet!

Zakończenie

Nie da się ukryć, że współczesne polskie autorki mają czytelnikom do zaoferowania o wiele więcej niż tylko romanse! Niezależnie od tego, czy jesteś fanem fantastyki, czy jednak wolisz w wolnym czasie zagłębić się w kryminał, na naszej liście z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

About the Author

You may also like these