Laserowe leczenie wysiłkowego nie trzymania moczu (WNM)

Laserowe leczenie wysiłkowego nie trzymania moczu (WNM)

Jedną z najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości intymnych kobiet jest wysiłkowe nietrzymanie moczu (które może prowadzić do nietrzymania moczu nawet w stanie spoczynku). Nierzadko staje się ono przyczyną dużego spadku komfortu życia i obniżenia samooceny. Tymczasem, jak wykazują badania, prawie jedna czwarta kobiet mięzy 18. a 48. rokiem życia cierpi na tę przypadłość. Do przyczyn WTM należą m. in.:
- wady wrodzone,
- operacje cewki moczowej,
- poród,
- zabiegi radioterapii,
- zaburzenia hormonalne.

Gabinet ginekologii estetyczycznej Medax z Łodzi wybiega naprzeciw potrzebom każdej kobiety cierpiącej na nietrzymanie moczu. Stosując nowoczesne technologie laserowe nasi lekarze w sposób bezbolesny leczą zespół wysiłkowego nietrzymania moczu. Zabieg nie wymaga znieczulenia ani hospitalizacji, a przed jego wykonaniem należy jedynie przeprowadzić cytologię oraz wykluczyć infekcję dróg moczowych oraz narządów rodnych.

Wprowadzany do pochwy laser wzmacnia i ujędrnia jej ścianki, a także przebudowuje jej profil kolagenowy i elastynowy. Mięśnie okolic intymnych stają się mocniejsze i bardziej sprężyste, a kąt nachylenia cewki moczowej zmniejsza się, co ułatwa zatrzymywanie moczu. Efektem towarzyszącym jest poprawa doznań w trakcie stosunków płciowych.