Po jakie książki dla młodych dorosłych warto sięgnąć?

Literatura dla młodych dorosłych cieszy się dużym zainteresowaniem. Wydaje się, że książki dedykowane tej grupie wiekowej mogą skraść zarówno serca kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli zatem szukasz czegoś, co zapewni Ci co najmniej kilka godzin dobrej rozrywki, rozważ zakupy w księgarni. Dobrze jednak przemyśl wybór książki, aby nie zniechęcić się już po przeczytaniu kilku stron.

Literatura dla młodych dorosłych – jaką tematykę porusza?

Książki dedykowane młodym dorosłym poruszają najczęściej tematykę przyjaźni, pierwszych związków, a także poszukiwania swojego miejsca w świecie. Ich bohaterowie zmagają się często z tymi samymi dylematami, które dręczą czytelników. Dlatego też bardzo łatwo jest się z nimi utożsamić i wspólnie przeżywać te same problemy.

Co ciekawe, dostępne są rozmaite gatunki powieści dla młodych dorosłych. Popularnością cieszą się zarówno książki science-fiction, jak i kryminały czy romanse. Niektóre powieści utrzymane są w konwencji komediowej.

Jeśli poszukujesz książki dla siebie, weź pod uwagę swoje własne preferencje. Jeżeli natomiast poszukujesz prezentu dla bliskiej Ci osoby, to właśnie jej upodobaniami się kieruj. Wybór mogą ułatwić Ci różnego rodzaju zestawienia i rankingi powieści cieszących się największym zainteresowaniem wśród młodych dorosłych.

Jakimi pozycjami warto się zainteresować?

Jeżeli poszukujesz książki o miłości, dojrzewaniu i trudnych relacjach z rodzicami, zwróć uwagę na trylogię Marty Łabęckiej. Składają się na nią takie powieści jak: “Flaw(less)”, “All Of Your Flaws” oraz “Despite Your (im)perfections”. Możesz być pewien tego, że trudno będzie Ci się od nich oderwać po rozpoczęciu lektury.

Jeśli jednak z romantycznymi historiami Ci nie po drodze, zwróć raczej uwagę na “Girl in pieces” autorstwa Kathleen Glasgow. Opowiada ona o dziewczynie, której dojrzewanie nie jest procesem łatwym ani przyjemnym. Główna bohaterka zmaga się bowiem z trudnościami, które każdemu trudno byłoby przezwyciężyć. Śledzenie jej historii dostarcza wzruszeń, ale również wzbudza nadzieję w każdym, kto mierzy się z poważnymi problemami życiowymi.

Możesz także rozważyć sięgnięcie po bestsellerową trylogię “Igrzyska śmierci” napisaną przez Suzanne Colins. Przypadnie ona do gustu przede wszystkim miłośniczkom książek o tematyce dystopijnej.

Doskonała wiadomość jest taka, że każdą z trzech powieści czyta się z zapartym tchem, dlatego zapewnią Ci rozrywkę w nawet najbardziej ponury, deszczowy dzień. Musisz jednak przygotować się na to, że w trakcie lektury będą towarzyszyć Ci intensywne, nierzadko sprzeczne emocje.

About the Author

You may also like these