Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Najczęściej zadawane pytania

Kto jest najlepszą kandydatką do zabiegu?
Kobiety powyżej 18. roku życia, które odczuwają dyskomfort spowodowany przerostem warg sromowych mniejszych. Ból, niekomfortowe współżycie, wstyd to najczęstsze motywy. Albo fakt, że nie podoba ci się kształt bądź wielkość warg lub chcesz poprawić jakość życia seksualnego.

Czy zoperowane wargi mogą się potem zniekształcić?
Nie. Raz skorygowany defekt już nie wróci.

Czy kobiety przychodzą do kliniki ze zdjęciami tak jak np. przy operacji nosa?
Czasem przynoszą zdjęcia wycięte z czasopism i proszą o konkretny kształt. Ale tak naprawdę to wystarczy obejrzeć atlas anatomiczny z rysunkami przedstawiającymi prawidłowy wygląd narządów płciowych u kobiet, by wyrobić sobie zdanie.

Czy każdy defekt można zoperować?
Tak. Praktycznie u każdej pacjentki można uzyskać zadowalający efekt. Oczywiście wszystko zależy od oczekiwań a czynnik anatomiczny ma tu ogromne znaczenie – czasem dopiero po okresie rekonwalescencji okazuje się że konieczna będzie mała korekta w znieczuleniu miejscowym.

Dlaczego taką operację powinien wykonać kosmetoginekolog a nie chirurg plastyk ?
Bo on ma najlepszą wiedzę i przygotowanie do tego typu zabiegu. Oczywiście chirurg też może dokształcić się z zakresu ginekologii, ale raczej tak się nie dzieje. Skutki ich niewiedzy odczuwają później pacjentki. Okaleczone, ze zbyt mocno wyciętymi wargami przychodzą do Naszej kliniki prosząc o pomoc.

Kiedy będę mogła wrócić do pracy?
Zazwyczaj po blisko 5 – 7 dniach pacjentka czuje się na tyle dobrze, że może wrócić do pełnej aktywności zawodowej ( z wyłączeniem zawodów ekstremalnych i tych wymagających większych niż zwykle wysiłku fizycznego.

Czy blizny będą widoczne i wyczuwalne?
Technika wykonywania zabiegu nazywana jest bezbliznową, nie dlatego że blizn nie ma, ale dlatego, że są całkowicie niewidoczne i niewyczuwalne

Czy mogę poddać się zabiegowi, jeśli jeszcze nie rodziłam?
Jak najbardziej. Poród nie ma wpływu na wielkość warg sromowych. Nie polecamy natomiast plastyki pochwy, bo jej wygląd i stan z całą pewnością ulegnie zmianie po porodzie drogami natury.

Czy lepiej poddać się zabiegowi w młodym wieku, czy lepiej poczekać?
Labioplastyka może być wykonana już u kobiet, które ukończyły 18 lat. I nie ma powodu, aby zwlekać z operacją, która znacząco wpłynie na jakość życia. Efekty operacji są trwałe i raz zoperowane wargi nie ulegną już deformacji

Czy mój partner odczuje efekt zabiegu?
Doznania partnera w dużej mierze są uzależnione od tego, jak duży miałaś problem. Innymi słowy, jeśli wargi były na tyle duże, że przeszkadzały w stosunku ( zasłaniały wejście do pochwy), partner to zauważy.

Czy zabieg obejmuje również skórę wokół łechtaczki?
Zdarza się czasem, że wargi zasłaniają łechtaczkę, ograniczając doznania seksualne i wówczas taka korekta jest wskazana.

UMÓW WIZYTĘ ONLINE